لاغری موضعی

لاغری موضعی

لاغری موضعی

لاغری موضعی از روش های جدید لاغری است که  برای افراد مختلف توسط دستگاههای گوناگون انجام می شود معمولا افرادی که  از چاقی شکمی یا چربی ران و غیره رنج می برند از روشهای لاغری موضعی استفاده می کنند. در این مقاله روشهای لاغری موضعی با دستگاه لاغری کویتیشن ، آراف ،  کرایو لیپولیز ، مزوتراپی توضیح داده شده است.

لاغری موضعی

بیشتر افراد از چربی های اضافی نواحی مختلف  بدن خود ناراضی هستند زیرا از بین بردن این چربی ها برایشان مشکل است همه ما دوست داریم بعضی نواحی خاص از بدنمان را بدون اینکه نیاز به انجام تمرین های حرکتی شدید داشته باشند تغییردهیم .در بعضی مواقع حتی در صورت انجام فعالیت های ورزشی شدید، ممکن است ازبین بردن بعضی از چربی های جمع شده در نواحی مختلف بدن برای فرد دشوار باشد

هر یک از روشهای لاغری کارکرد مربوط به خود را دارد و با مکانیسم متفاوتی چربی های اضافه بدن را در نقاط خاصی از بدن از بین می ببرند در این مقاله کارکرد و عوارض برخی از روشهای لاغری موضعی ذکر شده است.

روشهای  لاغری به منظور کاهش چربی در نقاط خاصی از بدن استفاده می‌شوند. که با عناوین متفاوتی این روزها در کلینیک‌ها لاغری استفاده می شود  این روشهای لاغری موضعی عبارتند از:

  1. کویتیشن یکی از روش لاغری موضعی
  1. دستگاه آر اف روش لاغر ی موضعی
  1. دستگاه لیزرلیپولیز
  1. مزوتراپی

لاغری موضعی با دستگاه

کویتیشن از روشهای  لاغری موضعی

لاغری موضعی با کویتیشن درحقیقت با تولید امواج اولتراسونیک که این امواج  فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، می توانند در بافت چربی لرزش ایجاد ‌نمایند وبا فشاردر بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد کنند. که این امر غشای سلول‌های چربی شده را پاره می کند نهایتاً چربی های اضافه  آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی می شوند.ودر نهایت  بافت چربی در مقابل لرزش ایجاد شده توسط  دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها تاثیر خیلی کمی می گذارد.

دستگاه آر اف روش لاغری موضعی

دستگاه آر اف روش لاغری موضعی است که برای بیشتر افراد  کاملا بدون درد انجام می شود. می توان گفت که این روش  لاغری موضعی جز روش های غیر تهاجمی و موضعی محسوب می شود که چربی ها را از بین می برد. همچنین تاثیر بسیار موثری روی سلولیت ها دارد.

امواج رادیوی لاغری  با این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که سبب پاره شدن غشاء سلولهای چربی می شود. این امواج در محل های خاص سلول های چربی را تحریک می کند و این چربی های شکسته شده توسط خون جذب بدن می شود و برخی از آنها توسط کبد و یا ادرار دفع می شود.

نواحی قابل درمان با دستگاه  آر اف

لاغری موضعی به کمک آر اف سبب فرم دهی اندام بدن فرد می شود. از جمله اندامی که می توان با استفاده از این دستگاه فرم داد عبارتنداز:

    -بازو

   – پهلو

   – کمر

    -باسن

    -غبغب

   -شکم

لاغری موضعی

مزیت لاغری موضعی با روش آراف چیست

لاغری موضعی با کمک آراف روشی سریع است.

به غیر از لاغری کلاژن سازی و شفافیت پوست بعد از آراف برای فرد اتفاق می افتد.

 درمان سلولیت های بدن با این دستگاه امکان پذیر است.

افتادگی پوست و چاقی موضعی صورت با دستگاه آراف اتفاق می افتد.

درمان شلی و افتادگی پوست و لاغری موضعی بدن

ماندگاری لاغری موضعی باروش  آر اف

ماندگاری درمان بعد از آراف تنها زمانی اتفاق می افتد  که فرد رژیم غذایی مناسبی داشته باشد. به طور معمول ماندگاری این روش دوازده تا هجده ماه  طول می کشد اگر پس از انجام آخرین جلسه این درمان را هر سه ماه یک بار تکرار کنید سبب ماندگاری بیشتراین روش خواهد شد.

لاغری موضعی با روش دستگاه لیزر لیپولیز

لاغری موضعی با روش  دستگاه لیزر لیپولیز ، یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای لاغری موضعی محسوب می شود  که  بیشتر برای رفع تجمع چربی مقاوم در نواحی مختلف بدن مثل داخل ران ها، پهلوها، و رفع غبغب مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی برای درمان چربی های مقاوم به رژیم بسیار موثر است.

در لاغری  با روش دستگاه لیزر لیپولیز از لیزر برای ذوب کردن چربی در نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می شود.وبدن شما از طریق سیستم متابولیسم خود چربی ذوب شده را سوزانده و دفع می کند

درمان با لیزر لیپولیز

در ابتدا ناحیه تحت درمان به وسیله مواد مخصوص به صورت موضعی بی حس  انجام می شود. پس ازاینکه فرد تحت  بی حسی قرار گرفت ، یک شکاف خیلی کوچک در پوست بیمار ایجاد  می شود و به کمک یک لوله بسیار کوچک که از طریق شکاف پوست وارد بدن فرد شده و از طریق این لوله ابزار پرتو دهی لیزر به پوست وارد و برای ذوب کردن سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد

لاغری موضعی بادستگاه لیزر لیپولیزچه نتیجه ای فرد دارد

نتایج حاصل از این دستگاه لاغری به گونه ای است که بلافاصله پس از درمان، بیمار با مقداری کاهش وزن و سفت شدن پوست مواجه خواهد شد، اما نتایج نهایی حاصل از این روش درمانی به تدریج ودر طول چند هفته قابل مشاهده خواهد بود

لاغری موضعی

لاغری موضعی با روش مزوتراپی

 دستگاه لاغری مزوتراپی یک روش درمانی است که پزشک با تزریق های بسیار کوچک برای کاهش چربی ناخواسته و سلولیت و نیز بهبود وضعیت و ساختار پوست کمک می گیرد. این مایع تزریقی بیشتر شامل  ترکیبی از ویتامین ها، آمینو اسیدها و داروهای مفید است که چند میلی متر زیر پوست به منظور تجزیه سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد  . این روش درمانی بطور خاص برای درمان سلولیت روش بسیار مفیدی است،

 همچنین شما می توانیدبه کمک  لاغری با این روش بافت چربی جمع شده در ناحیه شکم، ران ها، چانه، و پهلو را به حداقل برسانید. برای انجام مزوتراپی فرد درحدود 30 تا 45 دقیقه زمان با توجه به اندازه ناحیه تحت درمان نیاز دارد و معمولاً این درمان برای دستیابی به نتایج بهتر باید در چند جلسه برای فرد تکرار شود. شمابا کمک این روشها می توانید به لاغری موضعی با دستگاه دست یابد.

 

چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی های لگن و شکم انجام ورزش های هوازی است. ورزش های هوازی به ورزش هایی گفته می شود که برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداکثر میزان ضربان قلب شما برساند. در این ورزش ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند به کار گرفته می شوند و بدن به چربی سوزی می افتد.

 

لاغری موضعی یک روش درمان اصولی

همانطور که می دانید  یکی از بهترین روشها برای درمان بیماری چاقی موضعی روش لاغری موضعی است با استفاده از این روش به سادگی و در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید اقدام به درمان بیماری چاقی موضعی کنید.

روش لاغری موضعی برای درمان چاقی موضعی روش بسیار خوبی است و مزیت های بسیار زیادی برای فرد دارد .روش لاغری موضعی دارای مراحل مختلفی است.

خطرات استفاده از روش‌های لاغری موضعی

به طور کلی  افراد چاق استعداد عجیبی برای چاق شدن دارند  به همین دلیل بعد از شش ماه دوباره به وضعیت قبلی خود بازمی‌گردند. علاوه بر آن سلول‌های چربی در نقاط دیگری از بدن مثل روده تولید می‌شوند که خطرناک‌تر از تجمع چربی در نقاط دیگر است. بنابراین لیپوماتیک، لیپولیزر و روش‌هایی مانند آن برای افرادی مناسب است که بیش از اندازه چاق نباشند.

افزايش چربي خون، نامتقارن شدن شكم، سوختگي هاي خفيف، ايجاد لك در بدن و خونريزي هاي زنانه از جمله عوارض استفاده نامناسب از روشهای لاغری موضعی مي تواند باشد.

 

لاغری موضعی

روش لاغری موضعی چه نتایجی را در پی دارد؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما د رمورد لاغری موضعی پیش آید این است که نتایج این روش برای لاغری چیست؟ به صورت کلی شما بعد از انجام دادن این روش مشاهده می کنید که وزن شما به میزان قابل توجهی کاسته شده است و همین طور پوست شما نیز سفت تر شده است که این نشان دهنده آن است که چربی های زیر پوست شما به میزان بسیار زیادی کاسته شده اند اما نتایج اصلی که این روش برای شما دارد معمولا بعد از چند هفته که دوره درمان شما به صورت کامل طی شد قابل مشاهده است.

معمولاً بیمارانی که دچار چاقی موضعی هستند و از روش لاغری موضعی برای از بین بردن چربی های زیر پوست استفاده میکنند بعد از چند هفته مشاهده می‌کنند که بیشتر چربی هایی که در زیر پوست آنها قرار داشت از بین رفته و خارج شدند و پوست آنها بسیار سفت‌ تر شده است و به تناسب اندام دلخواه خود رسیده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *