لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک راه سریع و آسان برای آب کردن چربی ها شناخته شده است، این عمل  یکی از موثرترین روش های لاغری محسوب می شود که می تواند به صورت موضعی چربی های بدن را خرد و تخلیه کند و درنهایت نیز باعث زیبایی اندام و از بین رفتن چربی های اضافی بدن شما شود.

 

 

لیپوماتیک

 

دقت داشته باشید که لاغری با لیپوماتیک خطری برای فرد نداشته و باعث می شود که بدون هیچگونه مشکلات احتمالی مقدار قابل توجهی از چربی از بدن خارج شود.

 

لیپوماتیک یکی از جراحی های زیبایی بدن است که در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. درحقیقت این روش یکی از روش های نوین برای برداشتن چربی های بدن است که امکان انتقال چربی به سایر بافت های بدن را نیز فراهم می کند. بسیاری از مردم با انجام جراحی لیپوماتیک علاوه بر داشتن یک شکم صاف و زیبا از داشتن یک باسن یا سینه ی خوش فرم نیز بهره مند می شوند

 

 

نحوه انجام  عمل لیپوماتیک چگونه است

به طورکلی عمل لیپوماتیک شامل سه مرحله اصلی است که در اینجا به آنها اشاره شده است برای این جراحی لاغری در ابتدا بیماررا بی حسی موضعی  و داروهای مناسب با توجه به نتایج آزمایش ها و ارزیابی های انجام شده مورد بی حسی قرار می دهد.

 

 

 

-در مرحله بعد سوراخ و برشی بر روی پوست فرد ایجاد می شود که لوله ای به نام  کانول از آن نقطه وارد ناحیه مورد نظروارد بدن می شود.درمحل ورود کانول نیز بی حسی موضعی زده خواهد شد تا از خون ریزی های گسترده جلوگیری شود و پس از ورود کانول با ایجاد ارتعاشاتی چربی ها به آرامی جدا شده و توسط دستگاه خلأ بیرون کشیده خواهد شد.

در صورتی که فرد بخواهد ازچربی های تخلیه شده در قسمت های دیگر بدن استفاده کند حتماً سلول های چربی توسط دستگاه مخصوص تصفیه خواهد شد تا بتوان از آن استفاده نمود.

 

در مرحله آخر بعد از تخلیه چربی محل برش بخیه زده شده و نتایج بررسی می شود که در صورت هر گونه مشکلی توسط تیم جراحی بررسی شده و رفع خواهد شد.

 

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشهای لاغری

 

لیپوماتیک بر خلاف سایر وشهای لاغری که برای تخریب چربی از حرارت استفاده می شد مزایای دیگری نیز دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

– در این روش برای تخریب چربی ها از هیچ گونه حرارتی استفاده نمی شود به هیچ عنوان چربی ها سوزانده نمی شوند

-دوران نقاهت کوتاه مدت می باشد و احساس درد مختصرخواهید داشت.

-از چربی های استخراج شده می توان استفاده کرد.

-ورم و کبودی کمتری نسبت به سایر روش ها مشاهده  می گردد

-عدم بروز عفونت و آمبولی

 

 

 

عمل لیپوماتیک برای چه قسمت هایی از بدن انجام می شود

قسمت شکم کمر

باسن

قفسه سینه

داخل زانوها

لگن

پهلوها

خط گردن

قسمت پایین چانه ران ها (بیرون و داخل ران ها)

بازوها

 

 

تاثیر لیپوماتیک چه زمانی قابل مشاهده است؟

 

نتایج ظاهری به سرعت بعد از جراحی  قابل مشاهده است و از بین رفتن کامل چربی‌های ممکن است حدود سه ماه طول بکشد. بر خلاف لیپوساکشن که نیازمند یک شب بستری در بیمارستان و طی کردن دو هفته دوران نقاهت است.

 

لیپوماتیک کمترین زمان بهبودی را نیاز دارد و بیماران می توانند تقریبا بلافاصله به فعالیت های روزمره‌ی خود بازگردند. علاوه بر این، سوزش، کبودی و تورم پوست به طور قابل توجهی در این روش کاهش یافته است.

 

 

دوران نقاهت عمل جراحی لیپوماتیک

-در طول دوران نقاهت عمل لیپوماتیک به این نکته  توجه داشته باشید که از پوشیدن لباس های تنگ که به ناحیه عمل فشار وارد خواهد کرد پرهیز کنید.

 

-محل بخیه زده شده توسط پانسمان پوشیده خواهد شد و نیاز است برای جلوگیری از هرگونه عفونت شستشو را فراموش نکنید.

 

-حتماً دستورالعمل های مرتبط با مراقبت های بعد ازعمل را از پزشک خود دریافت نمایید  دقیقاً طبق آن عمل کنید و اگر به شما رژیم غذایی یا نسخه ی دارویی داده شد آن را مو به مو رعایت کنید.

لیپوماتیک

-تا مدتی بعد ازجراحی از فعالیت های سنگین و بلند کردن هرگونه وسیله خودداری کنید تا زخم های اولیه بهبود یافته و بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید.

-تورم ها و کبودی های ناشی از عمل جراحی لیپوماتیک ممکن است تا چند ماه نیز باقی بماند اما جای نگرانی وجود نداشته و به زودی مشکلات رفع خواهند شد.

 

عوارض  احتمالی جراحی لیپوماتیک

همان گونه که می دانید در حالت کلی بیشتر عمل های جراحی زیبایی دارای عوارضی هر چند موقت برای افراد خواهد بود. در این میان لیپوماتیک هم مستثنی نیست و برخی معایب و عوارض احتمالی را برای فرد خواهد داشت که در ابنجا به برخی از این موارد اشاره شده است :

 

-کبودی و تورم در نواحی که مورد عمل لیپوماتیک قرارگرفته است.

-زخم ناشی از جراحی لیپوماتیک

-خونریزی در زمان درمان با دستگاه لیپوماتیک

-کنار گذاشتن ورزش های سنگین تا مدتی پس از عمل لیپوماتیک

 

 

عمل لیپوماتیک چقدر زمان می برد؟

این عمل با توجه به میزان چربی که قرار است تخلیه شود تقریبا 2 الی 4 ساعت برای هر فرد زمان می ‏برد. ناحیه مورد نظر به طور کامل بی‏ حس می‏ شود.البته این نکته را بدانید که  مقدار چربی که می ‏توان تخلیه نمود محدود است. نتایج این عمل زیبایی تا سه ماه متغیر است و به مرور بهتر می ‏شود. در سه روز اول بعد از جراحی، تورم و کبودی شدیدتر است اما پس از دو هفته کاهش می ‏یابد. رژیم و ورزش از نکات مهم بعد از این عمل هستند که دوام این جراحی  افزایش می‏ دهد.

 

 

 

 

آیا عمل لیپوماتیک برای من مناسب است؟

به طور کلی جراحی های کاهش وزن مقدار زیادی چربی را حذف می کنند اما باید دقیق تر به این موضوع نگاه کنید. لیپوماتیک و سایر جراحی هایی که چربی را با ساکشن از بدن خارج می کنند تنها روی چربی های زیر پوستی تمرکز می کنند.

چربی های زیر پوستی در واقع بی خطر ترین نوع چربی در بدن به حساب می آیند و مشکل اصلی کسانی که اضافه وزن دارند چربی های احشایی است، که متاسفانه خودمان از آن خبر نداریم.

 

چربی های احشایی به چربی هایی گفته می شود که اطراف اعضای حیاتی بدن را در بر می گیرند. مقدار متعادل این چربی ها بد نیست و در حقیقت از اندام های حیاتی محافظت می کنند اما شخص مبتلا به اضافه وزن مسلما چربی احشایی زیادی هم دارد.

چربی احشایی از عوامل ایجاد التهاب و بالا بردن خطر بیماری های مزمن دیابت نوع 2، بیماری های قلبی، سکته مغزی و انواع سرطان ها است. جراح شما با بررسی ومعاینه در جلسه مشاوره تشخیص می دهد که برای جراحی مناسب هستید یا خیر

قبل از عمل لیپوماتیک

-حداقل ۲ هفته قبل از عمل سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل را متوقف کنید

– سابقه پزشکی خود را ذکر کرده و در صورت حساسیت به هرگونه دارویی به جراح خود اطلاع دهید.

-قبل و بعد از عمل ، نمک مصرفی خود را کاهش دهید.

– دو هفته قبل از عمل از مصرف هر گیاه یا ویتامین خودداری کنید.

– دو هفته قبل از عمل ، ایبوپروفن یا آسپرین مصرف نکنید.

 

آمبولی بعد از لیپوماتیک

بعد از جراحی با لیپوماتیک آثار ناصافی و سوختگی در پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن بسیارکم می باشد. لاغری با لیپوماتیک بدون درد ، با بی حسی و بدون هیچ گونه عوارض احتمالی می باشد.

 

پزشک قبل از جراحی تمامی شرایط لازم برای لیپوماتیک را بررسی می کند و با انجام آزمایشات لازم مطمئن می شود که این جراحی هیچ گونه آسیبی به شما وارد نمی کند.

هرچند که احتمال خطا و یا آمبولی در این روش وجود ندارد اما مشاوره های لازم جهت چگونگی جراحی و نیز روند لاغری شما به کمک این روش به شما ارائه خواهد شد.

در بسیاری از بیماران که دچار چاقی های خطر ناک هستند رژیم های غذایی ویژه ای داده خواهد شد تا در زمان معین و مناسب که به وزن ایده آل برای جراحی رسیده باشند لیپوماتیک انجام شود. همانطور که اشاره شد جراح تمامی موارد و ملزومات جراحی را مد نظر قرار خواهد داد و در نهایت این اقدام را انجام می دهد.

 

نتیجه لیپوماتیک

نتیجه لیپوماتیک زمانی قابل مشاهده است که تورم و التهابات بعد از جراحی از بین رفته باشد. تورم بعد از لیپوماتیک تا یک هفته بعد از جراحی تا میزان زیادی کاهش می یابد. بعد از لیپوماتیک به بیمار توصیه می شود تا فعالیت های سبک ورزشی را شروع کند. به این ترتیب جریان خون افزایش می یابد و از ایجاد لخته خونی در پاها جلوگیری می شود.

جراحی های همزمان با لیپوماتیک

 

همزمان با لیپوماتیک شما می توانید، از این چربی ها هم استفاده کنید. پس از خارج کردن چربی ها به کمک دستگاه مواد اضافی همراه چربی ها را، همچون سرم، مواد لیدوکائین، خون به کمک سانتریفیوژ جدا می کنند و چربی خالص را برای تزریق مجدد می توانیم استفاده کنیم.

از این چربی ها می توان درخط خنده، اخم، یا زیر پوست دست برای جوانسازی، چین و چروک نقاط مختلف بدن، فرم دادن و حجیم کردن سینه، باسن وغیره استفاده کرد.

 

بنابراین قبل از مراجعه به پزشک می توانید فکر کنید و تحقیق کنید تا متوجه شوید  چه مشکلات دیگری را می توانید همزمان با این جراحی  حل کنید.در برخی موارد ممکن است  که حجم زیادی از چربی خارج می شود و پوست فرد به صورت آویزان و شل شود، به گونه ای که استفاده از گن نیز فایده ای ندارد، قسمتی از پوست باید به کمک جراحی ابدومینوپلاستی برداشته شود.

 

 

 

اهمیت و تأثیر پوشیدن  گن بعد از عمل لیپوماتیک

 

بیمارانی که تحت عمل جراحی های مانند لیپوماتیک قرار می‌ گیرند برای کمک به بهبود سریع ‌تر و دادن شکل دلخواه به بدن لازم است  از گن لیپوماتیک استفاده کنند. گن بعد ازعمل لیپوماتیک در حقیقت برای بهبود گردش خون و فرم دهی بهتربدن بعد از جراحی ب استفاده می ‌شود،. با افزایش جریان خون به ناحیه آسیب دیده بدن، زخم سریع تر و با عوارض کمتری بهبود می ‌یابد.بنابراین یکی از تاثیرات مهم گن بهبود سریع تر است

همچنین پس از انجام عمل لیپوماتیک استفاده از گن می ‌تواند ثبات بیشتری را در بافت آسیب دیده ایجاد کند و با پایدار نگه داشتن ناحیه موجب بهبودی زخم با حداقل جای اسکار می‌ شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *