ماساژ لاغری

ماساژلاغری

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری یکی از انواع ماساژ های است که به سوزاندن چربی های موضعی رو عضوی خاص که معمولا این عضو شکم پهلو ویا بازو ها و ران است

کمک می کند.در این ماساژ فرد ماساژ گیرنده به صورت کاملا ریکلس روی تخت دراز کشیده که نحوه دراز کشیدن بستگی به عضو هدف دارد سپس ماسور با اگاهی از علم اروماتراپی و اثرات روغن های لاغری و حساسیت و طبع شناسی بدن ماساژ گیرنده مقداری روغن به عضو مورد نظر ریخته.. در طول ماساژ لاغری تکنیک‌های مختلفی شامل مالش بر روی بدن شماانجام می شود.

ماساژ لاغری

 

این تکنیک‌ها به شکستن و جابجایی چربی‌ها در بدن افراد کمک می کند و سبب کاهش میزان سلولیت دربدن فرد خواهد شد.

انجام ماساژ لاغری باعث تحریک غدد لنفاوی و افزایش خون رسانی به بدن شما می شود و می‌تواند منجر به بهبود روند کلی بدن شود. توجه داشته باشید که برای انجام ماساژ لاغری یا باید به مراکز تخصصی ماساژ مراجعه کنید و یا از دستگاه‌های ماساژور مناسب بهره ببرید.

 

 

ماساژ لاغری برای چه قسمتهایی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد

به طور کلی برای افزایش تاثیر ماساژ لاغری بر ای لاغری بیشتر بر روی پوست،‌عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، مفاصل و دیگر بافت‌های همانند  عروق لنفاوی و احشای داخل شکمی و همچنین  بافت‌های چربی زیرجلدی مانند  کنار ران‌ها و شکم و بازوها ماساژ صورت می گیرد.

البته فراموش نکنید که  در صورتی که ماساژ دردناک نباشد و باعث بالا رفتن  جریان خون در بدن خواهد شد در نهایت موجب کم شدن استرس و بالا رفتن آرامش شخص می شود .

 

استفاده از روغن ماساژ لاغری

یک ماساژ بدون روغن نیز می تواند برای فردانجام شود، اما ماساژبدون روغن ماساژسختی برای فرد خواهد بود. روغن ماساژ لاغری برای کاهش اصطحکاک بین دست و پوست مورد نیاز می باشد. پس روغن ماساژ بر کیفیت ماساژ لاغری می افزاید و استفاده از آن را امری مهم و ضروری بدل می کند. درواقع استفاده از روغن در روند ماساژ لاغری به غیر راحتی در هنگام ماساژ، موجب بهبودی جراحت، درخشندگی ، نرمی و جوانسازی پوست فرد نیز می شود

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری و تاثیر آن روی بدن

 

ماساژلاغری می تواند بر روی  دردهای اسکلتی و عضلانی و دردهای مربوط به آرتروز مفاصل و حتی دردهای سیاتیک تاثیرگذار باشد. بهترین راه برای درمان این نوع دردها ازبین بردن عامل اصلی آن است و ماساژ می تواند در کنار درمان گزینه ای خوب برای بهبود دردها و کمک به فرد باشد. به این ترتیب که افراد مختلف می‌توانند با دریافت این ماساژ لاغری از تجمع سلول‌های چربی در نقاط مستعد چاقی بدن خود پیشگیری کنند و از تناسب اندام خود مطمئن باشند.

 

مزیت ماساژهای لاغری

-باعث ایجاد احساس آرامش بالا در فرد می شود.

-تقویت و افزایش سوخت و ساز در بدن با ماساژلاغری بهبود پیدا می کند.

– در موضع مورد نظر گرفتگی را برطرف می سازد.

-میزان گردش خون بدن را افزایش می دهد.

-به کاهش درد در ناحیه درمان  کمک می کند( در کاهش دردهای مربوط به کمر و زانو بسیار موثر بوده ماساژ علاوه بر تسکین درد به لاغری موضعی نیز کمک شایان می کند )

 

چند جلسه ماساژ لاغری انجام دهیم

افراد بهتر است حداقل هفته ای سه جلسه  به مدت  ۶ -۴ هفته  ماساژلاغری انجام دهند  تا  بتدریج تغییرات در بدن فرد ایجاد شود.

نکته قابل توجه در ماساژ لاغری این است که ماساژلاغری معجزه اتفاق نمی افتد بلکه کاتالیزوری است که در کنار رعایت برنامه غذایی صحیح و فعالیت های ورزشی ، زمان رسیدن به لاغر شدن کاهش می یابد یعنی مجموعه ای از عوامل مختلف کمک می کند  تا فرد بتواند به اندام ایده آل خود برسد.

با توجه به اینکه بعضی از افراد دچار بیماریهای جسمی هستند و نمی توانند از  فعالیتهای ورزشی جهت کاهش وزن خود بهره ببرند این روش می تواند  یک  مکمل  خوبی برای برطرف شدن  چاقی آنها باشد.

 

نکته قابل توجه  دیگر این است که عموما افراد چاق کمتر آب می نوشند و همین امر باعث می شود تا بافت چربی بدن آنها هم فشرده تر باشد و به سادگی نتوانند وزنشان را کم کنند و مرتب هم  در حال افزایش وزن  هستند ولی با کمک تکنیک های مختلف ماساژ ، می توانند به از بین رفتن چربی ها و رفع سلولیت و لاغر شدن بدنشان کمک کنند..

ماساژ لاغری

ماساژ برای چه افرادی ممنوع است؟

به طور کلی ماساژبرای مفاصلی که صدمه‌دیده و متورم هستند، بافت‌های سرطانی، قسمت‌هایی از بدن که مبتلا به پوکی استخوان است و نیز در مناطقی مثل سلولیت‌ها که بافت زخم ‌شده یا عفونت دارد انجام ماساژ ممنوع است.

 

نقش ماساژ در کاهش وزن

ماساژدر حقیقت  شامل حرکاتی است که روی بافت نرم بدن انجام می‌شود و انواع مختلفی دارد؛ انجام آن بر سیستم عضلانی و عصبی تاثیر می‌گذارد و نتایج حاصل از آن شامل کاهش درد، آرامش، کاهش استرس، افزایش حرکت بافت نرم و به تبع آن دامنه حرکت مفاصل، افزایش جریان خون و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

 

نکاتی که در مورد ماساژلاغری باید بدانید

در ابتدا باید بدانید که ماساژ تکنیک های اصلی دارد که در تمام انواع ماساژها به کار گرفته می شود، مانند حرکات؛ سراندن، ورز دادن، مالش و ضربه.ماساژ همان طور که گفته شد کاربرد متفاوتی دارد و می تواند فشار و گرفتگی های عضلانی را برطرف کند و باعث کم شدن اضطراب، افسردگی، فشار خون و بی خوابی در افراد شود.

 

ماساژ همچنین  کمک می کند تا گردش خون در بدن شما بهتر شود و با بالا رفتن متابولیسم بدن سریع تر به لاغری خواهید رسید.به عنوان مثال ممکن است در زمان ورزش کردن عضلات شما دچار مشکل شوند ، با انجام دادن به موقع ماساژ می توانید عضلات را به مرور ترمیم کنید.

 

ماساژ به طور مستقیم و غیر مستقیم می تواند بر روی لاغری و از بین رفتن چربی های اضافی بدن تاثیرگذار باشد. رژیم غذایی، ورزش و ماساژ در کنار هم باعث لاغری و کاهش بافت چربی می شوند و باید به استفاده آنها در کنار هم دقت داشت.

 

ماساژ لاغری

با انجام دادن ماساژ مقدار گردش خون شما افزایش پیدا می کند و اکسیژن بیشتری به بافت های بدن شما خواهد رسید و در نتیجه سریعتر می توانید بافت های چربی زیر جلدی را آب کنید و کالری بسوزانید.

ماساژ استرس بدن را کم کرده و با کم شدن استرس در بدن حساسیت بدن نسبت به انسولین بیشتر می شود و وزن سریعتر کاهش پیدا می کند.سعی کنید برای دریافت ماساژ از افراد حرفه ای کمک بگیرید یا به مراکز تخصصی ماساژ مراجعه کنید تا به بهترین شکل ماساژ را داشته باشید.

 

 

هدی خورسندی

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *