پیکرتراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست

پیکر تراشی بدن شامل روشهای مختلفی است که جراحان زیبایی برای تناسب اندام افراد آن را انجام می دهند وتقریبا می توانند هر قسمت از بدن را تغییر شکل دهند. با استفاده از پیکرتراشی شما می توانید چربی هایی  بدن بیماران را که با رژیم غذایی و ورزش نابود نمی شوند را از بین ببرید.

 

پیکرتراشی

 

 

امروزه تناسب‌اندام در میان افراد به ویژه زنان بسیارمهم شده است. جراحی‌های مختلفی نیز به این منظور درمیان متخصصین و جراحان باتجربه زیبایی انجام می‌گیرد.

یکی ازاین روشها  پیکرتراشی است  که از مزایا و معایب مختلفی نیز برخوردار است. با استفاده از این نوع جراحی افراد می‌توانند چربی‌های اضافی بدن خود را که درقسمت های مختلف بدن وجود دارد را به کمک متخصص باتجربه از بدن خارج نماید.

البته هدف از پیکرتراشی تنها تخریب چربی‌ها نیست بلکه خارج کردن چربیها  از نواحی مختلف توسط ساکشن می‌باشد. درواقع پیکرتراشی فرم دهی به بخش‌های مختلف بدن افرادی است که دارای چربی‌های اضافه در محدوده  خاصی از بدن می‌باشند. در این نوع جراحی در بیشتر موارد از تیغ‌های جراحی استفاده  نمی‌شود. افراد هیچ‌گونه درد و خونریزی مواجه نخواهند شد.

به طور کلی پیکر تراشی به مجموعه ای ازروشهای تهاجمی وغیر تهاجمی گفته می شود که می تواند نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد و تناسب و زیبایی را به اندام  فرد هدیه نماید .

 

 

 

چگونگی انجام پیکرتراشی

بسیاری ازمراجعین تصورمی کنند که این روش تنها بوسیله یک دستگاه خاص انجام می شود ، در حالیکه جراح ممکن است برای تناسب اندام فرد از تکنیک های مختلفی استفاده کند که اکثر این روش ها در بین مردم شناخته شده هستند .

ممکن است فرد دارای اندامی متناسب باشد وفقط یک ناحیه ازبدن فرد مشکل تجمع چربی درپهلوها را داشته باشد. درچنین حالتی پیکر تراشی برای این فرد  تنها چربی های پهلو با روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی انجام می شود.

 

البته جهت خارج کردن چربی ها درناحیه پهلوها می توان از روش هایی مانند لیپولیزر، لیپوساکشن ، لیپوماتیک استفاده نمود.درسال های اخیر با توجه به پیشرفت های حاصل درعلم پزشکی کار با این دستگاه ها راحت تر گردیده است اما موفقیت و دستیابی به نتیجه مطلوب برای مراجعه کننده ،تبحروتجربه پزشکی و روشی که پزشک برای این کاراجرا می کند و نه صرفا اینکه کدام دستگاه و روش را انتخاب کرده باشد.

 

 

پیکر تراشی مناسب چه افرادی است

بسیاری از افراد با استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و ورزش‌ نمی‌توانند چربی‌های مختلف نواحی بدن خود را از بین ببرند. درواقع تنها راه برای ازبین بردن چربی‌های اضافی در بدن این‌گونه افراد جراحی است.

افرادی که کمتر از ۶۰ سال سن دارند، گزینه مناسبی برای این اینگونه جراحی ها می باشند. همچنین داشتن سلامت کامل بدنی نیز یکی از شرایط مهم برای این روش محسوب می‌شود. افرادی که درمعرض این نوع جراحی قرار می‌گیرند باید از توان بدنی بالایی برخوردارباشند.  ابتدا پزشک آزمایشاتی انجام می دهد پس از بررسی و نتیجه این آزمایش‌ها مشخص می‌شود این افراد برای استفاده از این جراحی مناسب هستند یا خیر.

افرادی که می خواهند عمل پیکر تراشی را انجام دهند باید درسلامت کامل پوستی باشند.زیرا بعضی از تکنیک های پیکر تراشی شامل جراحی های شدید می باشد  درنتیجه افرادی که می خواهند پیکر تراشی کنند، قبل از عمل نیاز به مراقبت های دقیق پزشکی خواهند داشت.

 

مزیت‌های عمل پیکرتراشی

عمل پیکرتراشی دارای مزیت‌های بسیاری است که یکیاز مهمترین آنها کاهش چربی است . البته مزایای دیگری نیز برای این روش درمانی وجود  دارد که به برخی از آنها اشاره شده است :

– چون این روش  کم تهاجمی  است دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می‌باشد.

– عدم وجود عوارض جانبی پس‌ازاین روش درمانی

– تغییرات در فشارخون افراد در این روش بسیار کم است

– در این روش  ازبی هوشی استفاده نمی شود واز بی‌حسی موضعی برای انجام این روش استفاده می شود

– درد و خونریزی در محل مورد نظروجود ندارد

– هرگونه کبودی و تورم در محل مورد نظربسیار کم است

-فرد می تواند در کمترین زمان به ‌تناسب اندام سریع برسد.

-کاهش سایز در قسمت‌های مختلف بدن مشاهده می شود.

 

معایب پیکرتراشی

به طور کلی می توان گفت که عوارض جانبی این روش درمانی برای کاهش چربی‌های بدن  بسیار کم است شاید تنها موردی که بتوان به‌عنوان معایب این روش درمانی به آن اشاره نمود، عوارض احتمالی آن باشد که پس از انجام آن رؤیت خواهد شد. درواقع بسیاری از جراحی‌ها دارای عوارض احتمالی هستند که توسط متخصص‌ها به بیماران گوشزد می‌شوند.

تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد  این است که این روش  باید زیر نظر متخصص باتجربه و در مرکزی که دارای تأییدیه بهداشت است، انجام شود، امکان وجود عوارض احتمالی پس‌ازآن بسیار کاهش خواهد یافت.

ولی به دلیل وجود مراکز مختلف با توجه به درخواست‌های بسیار افراد برای کاهش وزن، مراکزی وجود دارند که از پزشکان باتجربه و با تخصص کافی برخوردار نیستند و با انجام این روش می‌توانند عوارض جبران‌ناپذیری را در افراد ایجاد کنند.

روش های مختلف پیکر تراشی

روشهای جراحی  شامل اعمال زیر است

-جراحی پلاستیک سینه ( مامو پلاستی ، لیفت سینه ، ایمپلنت سینه )

– جراحی پلاستیک شکم

– جراحی پلاستیک ران و بازو

– لیپوساکشن

– لیپولیزر

– لیپوماتیک

 

پیکر تراشی بازو

پوست افراد به دلیل پیری ویا کاهش وزن در قسمت بازوها انعطاف پذیری خود را از دست می دهند. بنابراین فرد می تواند با استفاده ازجراحی پیکر تراشی در بازو پوست های اضافی و کشیده شده را بر دارد ودر نتیجه بازوانی جوان تر و زیبا تر خواهد داشت .

همین طور ممکن است فرد در بازوان خود چربی بیش ازحد داشته باشد که می توانند با عمل لیپوساکشن و یا سایر روش های زیبایی آنها را از بین ببرد.

بسیاری از بیماران قبل از عمل حاضر به پوشیدن لباس هایی که بازوان آن ها را به نمایش بگذارد نبودند اما بعد از انجام این عمل اعتماد به نفس آن ها افزایش پیدا کرده است.

 

پیکر تراشی با لیپوماتیک چیست ؟

 

پیکر تراشی با لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش تخلیه چربی است که مشکلات ایمنی را درروش سنتی لیپوساکشن حل کرده است.

در این روش سلول های چربی به صورت کاملاً فیزیکی تخریب می شوند و توسط حرکات لرزشی کانولا به صورت آزاد درآمده و این چربی به آرامی، بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود.

بنابراین بدلیل عدم استفاده از لیزر و حرارت در بافت چربی امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به طوراعجاب انگیزی به سفت تر شدن و لیفت پوست نیزکمک می کند. روش  لیپوماتیک شیوه ای باورنکردنی برای دست یابی به اندامی ایده آل به حساب می آید .

0-=پ

 

 

مزیت لیپوماتیک

پیکرتراشی با لیپوماتیک  تخلیه چربی به طور کاملاً یکنواخت و طبیعی ازمناطقی مانند شکم، پهلو، پشت، باسن، ران، ساق انجام می شود و حتی می توان حجم اندکی از چربی های موضعی در مناطقی مانند غبغب، بالای سینه، بزرگی سینه آقایان، اطراف زانو را برداشت.

همچنین قابل ذکر است که به دلیل عدم آسیب به سلول های چربی به طور همزمان می توان چربی خارج شده را به هر قسمتی از بدن مانند باسن، سینه، صورت گونه، لب و خطوط وچروک های پوستی، پشت دست و … تزریق کرد.

 

پیکرتراشی با لیپوماتیک روشی کارآمد برای از بین بردن چربی ها به حساب می آید که به راحتی می توان با استفاده از آن چربی هایی که به کمک ورزش و رژیم غذایی ازبین نمی روند را برطرف نموده در مورد لیپوماتیک باید گفت  این روش بی عارضه بوده و خطر آن بسیار کم است . و لذا تمام افراد می توانند از این روش برای زیبایی اندام استفاده کنند .

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *