ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی برخلاف اعمال جراحی مانند پلک یا بینی یک اقدام جراحی عمده محسوب میگردد. و اگر در فکر انجام ابدومینوپلاستی هستید بهتر است قبل از عمل اطلاعات کافی در مورد آن به دست آوریدوبه درستی در مورد آن تصمیم بگیرید. ابدومینوپلاستی برای بیماری مناسب است که تمام اقدامات غیرتهاجمی تر مثل رژیم و ورزش و… را امتحان کرده و نتیجه نگرفته و در حال افزایش وزن نیست.

 

 

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی تهاجمی در دنیا است که یکی از قوی ترین جراحی شکم در علم پزشکی محسوب می شود.این جراحی موجب  افزایش زیبایی پوست شکم می شود. به طور کلی شکم ایده آل باید دارای پوستی صاف ومحکم و یک لایه باریک از بافت چربی باشد.

ابدومینوپلاستی با حذف کردن پوست و همچنین چربی های اضافی شکم بیمار باعث می شود تا تمامی خطوط استریا وچین و چروک ها و ترک هایی که در پوست به دلایل مختلف ایجاد شده است، به طرز چشمگیری محو شوند. به طور کلی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که روش های مختلف رسیدن به ظاهر شکمی ایده آل را امتحان کرده اند؛ اما نتیجه خاصی از کار های خود نگرفته اند. مدت زمان انجام جراحی ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مهم ترین آن ها میزان انتظارات بیمار از ظاهر شکم خود دارد و ممکن است بین ۱ الی ۵ ساعت به طول بی انجامد.

 

نحوه انجام ابدومینوپلاستی

برای انجام این جراحی شکم بیمارباید  به طور کامل بیهوش شود و در حین عمل هوشیاری نداشته باشد. به طور کلی انجام ابدومینوپلاستی دارای دو نوع می باشد که نوع اول آن جراحی کامل آن است و برای افرادی استفاده می شود که مشکلات جدی در ظاهر شکم خود دارند. در این عمل برشی در ناحیه شرمگاهی  فرد ایجاد می شود و با تغییر بافت و پوست و عضلات شکم باعث صاف شکم و زیبایی شکم خواهد شد. همچنین دراین روش ممکن است جایگاه ناف نیز مقداری تغییر کند.

روش دیگر ابدومینوپلاستی ، مینی ابدومینوپلاستی نام دارد؛ این متد برای افرادی که در زیر شکم خود چربی زائد دارند مناسب است و برای انجام آن ابتدا یک برش کوچک در زیر ناف ایجاد می کنند و پس از بافت های پوست را تغییر می دهند. البته مینی ابدومینوپلاستی با اندوسکوپ نیز انجام می شود و معمولا تا ۲ ساعت به طول می انجامد.

 

 

 

 

چه کسي بهترين کانديد  ابدومینوپلاستی است؟

بهترين کانديد براي عمل ابدومینوپلاستی افرادي هستند که شکم هاي بزرگ و پر چربي دارند که پوست آن آويزان است و با رژيم غذايي يا برنامه منظم ورزشي لاغر نمي شوند.

ولي در عين حال ديگر قسمت هاي ديگر بدن آن ها متناسب است،  جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی به ويژه براي خانم هايي که حاملگي هاي متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده است و از طرفي عضلات شکمشان موقعيت طبيعي خود را از دست داده است  توصيه مي شود، جراحي ابدومینوپلاستی همين طور براي افراد پيري که خاصيت ارتجاعي پوستشان را از دست داده اند و دچار چاقي و لاغري هاي مکرر شده اند نيز توصيه مي شود.

 

آمادگی های پیش از ابدومینوپلاستی

 

-قبل از انجام این جراحی اگر به لحاظ جسمی فعال هستید و ورزش می کنید، باید چهار تا شش هفته ورزش شدید کنار بگذارید. همچنین پزشک شما ممکن است برای بهبودی کامل مدت یک ماه به شما استراحت دهد.

 

-قبل از عمل جراحی شکم، پزشک متخصص دستورالعمل های قبل از عمل را به شما می دهد. بسیار مهم است که از این دستورالعمل ها به دقت پیروی کنید تا بهترین نتیجه را از انجام جراحی بدست آورید.توصیه می شود تا زمان رسیدن به وزن ایده آل و مناسب صبر کنید و بعد از آن ابدومینوپلاستی انجام دهید.

 

ابدومینوپلاستی

 

 

فرد مراجعه کننده برای جراحی ابدومینوپلاستی به طور کلی باید از سلامت جسمی نسبتا خوبی برخوردار باشد. خانم های متقاضی این عمل نیز برای جلوگیری از کشیدگی بیشتر ماهیچه های شکمی دردوران بارداربهتراست بعد از دوران فرزندآوری و یا زمانی که دیگر قصد بچه دار شدن ندارند این جراحی را انجام دهند.

 

مراقبت ها ی لازم بعد از ابدومینوپلاستی

مانند جراحی های دیگر، ابدومینوپلاستی نیز به مراقبت های ویژه ی بعد از عمل احتیاج دارد.که در اینجا به برخی از انها اشاره شده است

-پس از عمل تا چند روز لوله های مخصوص خروج آب بافتی از ناحیه ی شکم در بدن باقی می ماند. پزشک به شما نشان می دهد که چگونه از آن ها مراقبت کرده و نحوه ی تخلیه آن ها به چه صورت است.

-ممکن است جراح متخصص برای شما دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد را تجویز کند.

– حدود شش هفته یک گن یا شکم بند خواهید پوشید که به جلوگیری از ایجاد مایعات اضافی و حمایت از ناحیه ی تحت عمل کمک می کند.

–  اگرچه دوره ی بهبودی در ابدومینوپلاستی جزئی معمولا کوتاه تر است، اما همچنان باید حداقل شش هفته از فعالیت شدید شامل هرگونه ورزش سخت یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

-چند روز اول بعد از عمل احتمالا شکم شما متورم خواهد شد و احساس درد و ناراحتی خواهید کرد که با استفاده از دارو های مسکن قابل کنترل است. بسته به نوع جراحی، ممکن است بعد از چند ساعت مرخص شوید و یا یک یا دو روز در بیمارستان بمانید.

 

ابدومینوپلاستی

هزینه عمل جراحی

 

هزینه عمل جراحی متفاوت است و این تفاوت به عوامل مختلفی مانند سن، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد. در عمل جراحی آبدومینوپلاستی علاوه برهزینه خود جراحی به مراقبت‎های قبل و بعد، هزینه تجهیزات و دستمزد جراح و داروهای مصرفی بستگی دارد. معمولا هزینه این جراحی از ۱۰ میلیون تومان شروع می شود و تا 16میلیون نیز می رسد ، اما این هزینه با توجه به زمان و وسعت جراحی متفاوت است.

 

ترمیم و بهبود

با توجه به نوع عمل جراحی و قسمت هایی که بیمار برای جراحی مراجعه نموده دوران ریکاوری حدود یک تا چهار ماه طول می کشد. توصیه می شود که بیمار در این مدت به استراحت بپردازد. فعالیت های سنگین در این دوران اکیدا توصیه نمی شود. ممکن است بدن دچار کبودی هایی شود. مراکز تخصصی معتبر باعث کاهش این کبودی ها می شوند. از بیماران درخواست می شود از نیکوتین و دخانیات در این دوره پرهیز نمایند.

 

تغذیه بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

بعد از عمل جراحی شکم ، یک رژیم غذایی سالم به شما در بهبودی و جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند.برای حفظ ظاهر جدید خود باید رژیم و ورزش کنید. یک سبک زندگی سالم که شامل ورزش و یک رژیم غذایی مناسب است باعث می شود وزن شما کم شود و از خراب شدن شکم خود جلوگیری کنید.

 

 

 

 

شما می خواهید رژیم غذایی طبیعی تهیه کنید و تا حد امکان از غذاهای فرآوری شده ، قندهای تصفیه شده ، چربیهای ترانس و چربی های اشباع شده خودداری کنید. کربوهیدرات های پیچیده را از سبزیجات و میوه ها انتخاب کنید. میزان کالری مصرفی خود را رعایت کنید و اطمینان حاصل کنید که از مقدار لازم برای حفظ وزن فعلی خود تجاوز نکنید. پس از انجام عمل جراحی شکم ، پرخوری منجر به افزایش وزن می شود.

 

حتما از جراح پلاستیک خود، سوالات خاص در مورد دوره بهبود را بپرسید:

  • پس از جراحی به کجا برده خواهم شد؟
  • چه داروهایی پس از عمل تجویز می‌گردد؟
  • آیا پس از عمل پانسمان یا بانداژ خواهم داشت، چه هنگام باید پانسمان را برداشت؟
  • آیا باید بخیه‌ها را کشید، چه موقع؟
  • از چه هنگام می‌توانم فعالیت طبیعی یا ورزش کردن را از سر بگیرم؟
  • چه موقع برای پیگیری مراجعه کنم؟

 

این عمل به چه کسانی توصیه نمیشود؟

  • زنانی که می خواهند در آینده باردار شوند.
  • افرادی که وزن آنها ثابت نمی‌باشد.
  • بیماران با راه حلهای جایگزین برای کاهش وزن لاغر می شوند معمولا تامی تاک به عنوان آخرین گزینه پیشنهاد می‌شود.
  • افراد مستعد خونریزی، کندی روند ترمیم زخم و یا با وضعیت جسمانی ضعیف مناسب این نوع جراحی نیستند

 

آیا فرد بعد از انجام آخرین زایمان می تواند تحت عمل آبدومینوپلاستی قرار گیرد؟

توصیه می شود حداقل به مدت ۶ ماه بعد از انجام زایمان، اقدام به عمل جراحی آبدومینوپلاستی نمایند، تا تغییرات ایجاد شده در دوران بارداری به حالت اولیه خود برگردند و به همین دلیل انجام همزمان آبدومینوپلاستی با عمل سزارین توصیه نمی شود.

نتایج حاصل از جراحی ابدومینوپلاستی

 

بعد از آبدومینوپلاستی  ممکن است نتایج حاصل از جراحی مشخص نشود. تا زمانی که زخم های شما کاملا بهبود پیدا نکند. نمی توانید به درستی بایستید. ظرف یک تا دو هفته شما می توانید به زندگی روزمره تان بازگردید و در این حالت لاغرتربه نظر می رسید.

 

محو شدن اسکارهای ناشی از عمل ابدومینوپلاستی ممکن است تا چندین ماه زمان لازم داشته باشد. بنابراین اسکار از عوارض عمل ابدومینوپلاستی محسوب می شود. نکته دیگر اینکه در برخی موارد با انجام ابدومینوپلاستی شکم ممکن است نتایج مطلوب به دست نیاید و دراین شرایط ممکن است نیاز به انجام جراحی دیگر وجود داشته باشد.

 

طول دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

 

به طور کلی  طول دوره نقاهت در افراد مختلف ، متفاوت است، به طوری که در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است تا دو هفته بطول بکشد در حالی که در بعضی دیگر ممکن است 3 تا 4 هفته فرد نیاز به استراحت داشته باشد.

 

بعد از جراحی ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می کند ، ورزش کردن موجب می شود  تورم ناشی از جراحی سریعتر برطرف شود، جلوگیری از تشکیل لخته های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات نیز با انجام ورزش برای فرد اتفاق می افتد ولی از ورزش های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد.

 

هزینه ابدومینوپلاستی

 

ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود که اختیاری بوده و به همین دلیل بیمه به آن تعلق نمی گیرد و خود متقاضی جراحی، مؤظف به پرداخت کل هزینه ها می باشد. هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در حالت کلی، متغیر می باشد؛ و نمی توان نرخ و قیمتی ثابت و دائمی برای آن در نظر گرفت. از مهم ترین فاکتور های دخیل در هزینه جراحی ابدومینوپلاستی ، می توان موارد زیر را بر شمرد.

 

– دستمزد پزشک متخصص یا فوق تخصص

 

– هزینه ویزیت و آزمایشات اولیه.

 

– هزینه کلینیک و یا بیمارستان.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *