دستگاه لاغری

دستگاه لاغری

دستگاه لاغری

دستگاه  لاغری از روش های جدید لاغری برای افرادی است این افراد در بیشتر مواقع  از چاقی شکم یا چربی ران و غیره رنج می برند. امروزه دستگاه لاغری زیادی برای لاغری وجود دارد که در این  مقاله به برخی از  انواع دستگاه لاغری از جمله دستگاه لاغری کویتیشن ، آراف ،  اندرمولوژی، مزوتراپی  اشاره شده است.

 

دستگاه لاغری

هر یک از دستگاه‌های لاغری  کارکرد مربوط به خود را دارد و با مکانیسم متفاوت کمک می کند  چربی های اضافه بدن در نقاط خاصی از بدن از بین بروند در این مقاله کارکرد و عوارض برخی از دستگاههای ذکر شده است

 

 

انواع دستگاه لاغری

 

لاغری موضعی با دستگاه که به منظور کاهش چربی در نقاط خاصی از بدن استفاده می‌شوند. با عناوین متفاوتی این روزها در کلینیک‌ها لاغری، مجموعه‌های ورزشی و حتی مراکز غیرمجاز مشاهده می‌شوند؛ این  دستگاه لاغری عبارتند از:

-دستگاه کویتیشن

-دستگاه آر اف

-دستگاه مزوتراپی

-دستگاه اندرمولوژی

 

 

 

 دستگاه لاغری کویتیش

دستگاه‌ کویتیشن یکی از دستگاههای لاغری است  که وارد کنندگان و سازندگان آن‌ها ادعا می‌کنند، این دستگاه‌ها بدون هیچ درد، عمل جراحی و یا حتی عارضه‌ای باعث لاغری در بدن فرد می‌شوند.

 

مکانیسم اثر دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه کویتیشن به کمک  امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، در بافت  اضافه چربی لرزش ایجاد می‌نماید واین کاردر چربی ها فشارایجاد می کند که همین امر باعث می شود در بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجادشود. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند.

بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. امواج دستگاه لاغری  کویتیشن  اثرات کمی بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها می گذارد ولی نمی توان گفت که هیچ تأثیری بر بافت‌ها نیزنمی گذارد.

نکاتی که در طی درمان با دستگاه لاغری کویتیشن  حتماً باید رعایت نمایید

– تمام وسایل فلزی و الکترونیکی (موبایل) را در زمان لاغری با دستگاه کویتیشن  از بدن خود  دور کنید، چرا که احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.

 

مثل سایر روش‌های لاغری موضعی، بعد از لاغری با  کویتیشن اساس درمان باید بر پایه رژیم درست غذایی شامل رژیم کم‌کالری و کم‌چربی و ورزش باشد بدون این‌ها احتمال عدم موفقیت یا برگشت سریع چاقی بسیار بالاست.

 

قبل ازجلسه درمانی حداقل 1 و نیم لیتر آب و بعد از این جلسه حداقل 3 لیتر آب مصرف کنید زیرا این روش لاغری  به شدت آب بدن شما را تبخیر می‌کند.

 

در صورتی که تمایل دارید  تحت درمان با  کویتیشن قرار بگیرید فقط به مراکز درمانی مجاز در رابطه با این دستگاه‌ها مراجعه نمایید تا اگر با مشکلات ناشی از کم‌آبی بدن، سوختگی موضعی، افزایش فشارخون یا چربی‌خون مواجه شدید. تیم درمانی به شما در رابطه با رفع این مشکل کمک نماید.

مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه کویتیشن روشی کاملا ایمن برای از بین بردن سلول های چربی بدن است.

به دليل قدرت بالاي کویتیشن کاهش سایز در هر جلسه  به طور چشمگیری قابل مشاهده است.

دستگاه لاغری کویتیشن بدون درد است.

 

البته در مورد دستگاه لاغری کویتیشن این نکته را بدانید که استفاده از این روش برای افراد مبتلا به کبد چرب,فشار خون بالا دیابت و کلسترول بالا ممنوع می باشد.این دستگاه تنها در رفع چاقی موضعی موثر است.

 

دستگاه لاغری ار اف

 

دستگاه  اراف باعث گرم شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود. که این کار باعث می شود بافت همبند شکسته، وگرمای حاصل از آراف باعث آزاد سازی اسیدهای چرب که به عنوان یک فیلتر برای بدن عمل می کند و انتقال آنها به سیستم لنفاوی می شود  هنگامی که اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند، آنها کوچک می شوند و بدن لاغرتر دیده می شود.

 

از طریق همین فرایند بافت های چربی کوچک تر شده و سایز اندام هایی بدن که دچار چاقی موضعی می باشند مانند شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، سینه ، غبغب کاهش می یابد .علاوه بر لاغری با این دستگاه به علت انقباض وارد شده به پوست ،پوست سفت تر شده و با افزایش میزان ساخت کلاژن در پوست به راحتی شاهد جوان سازی پوست نیز خواهیم بود

دستگاه لاغری

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه لاغری ار اف

شکم و پهلو برکاربرد ترین ناحیه برای لاغری موضعی با دستگاه RF است. آب کردن چربی های شکم و پهلو و کوچک کردن این نواحی سخت تر از سایر نقاط بدن می باشد و بیشترین تاثیر را در زیبایی اندام دارد تا زمانی که چربی های شکم و پهلو از بین نرود زیبایی اندام معنی نمی دهد و اولین مرحله تناسب اندام داشتن شکم و پهلو صاف است.

اولین قسمت از بدن که چربی در آن جمع می شود شکم و پهلو است و در عین حال دیرترین ناحیه از بدن  که لاغر می شود است. برای آب کردن چربی های شکم و پهلو به روش های طبیعی وقت و انرژی زیادی لازم است اما با استفاده از دستگاه RF لاغری  شکم سریع تر و بدون دردسر انجام می شود. مزایای استفاده از روش RF  موارد زیر است.

 

اقدامات لازم برای قبل و بعد از لاغری دستگاه RF

 

-حداقل دو تا سه روز قبل و بعد از انجام هر جلسه لاغری موضی با دستگاه از سیگار کشیدن و خوردن الکل خودداری کنید

-فعالیت های ورزشی سنگین و تحرک زیاد را تا اتمام جلسات لاغری انجام ندهید

-دو تا سه روز قبل از انجام جلسه لاغری حداقل 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید

-از مصرف آسپرین، دارو های ضد التهاب و مکمل ها خودداری نمایید

-لوسیون ها و کرم های موضعی پوست را تا چند ساعت قبل از جلسه لاغری استفاده نکنید

-تمیز کردن کامل پوست همه نواحی بدن قبل از شروع جلسه رادیو گرافی

 

 

دستگاه لاغری مزوتراپی

 

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن حذف  چربی اضافه است.مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیر پوست برای تجزیه سلول های چربی است.

 

کاربرد دستگاه لاغری  مزوتراپی

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است.. این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این عمل برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت  روش مناسبی است .

دستگاه لاغری مزوتراپی

اثرات مزوتراپی

معمولا از  مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود همچنین از این روش برای جوان سازی پوست در ناحیه دست، گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود.

در بعضی موارد، مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن استفاده می شود. مزوتراپی برای کاهش وزن این است که محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند. وبه کاهش وزن افراد کمک می کند.

 

 

دستگاه لاغری اندرمولوژی

دستگاه لاغری اندرمولوژی یکی دیگر از دستگاههای لاغری است که برای رفع سلولیت و شکل دادن بدن  از این روش استفاده می شود که یکپارچگی پوست را مختل نمی کند. دستگاه لاغری اندرمولوژی  بافت هم بند پوست را بازسازی می کند، گردش خون و را تحریک می کند و همین امر باعث می شود حذف سموم  از بدن راحت شود. با فعال کردن فرایند طبیعی بدن برای سوختن چربی اضافی، حجم اندومولوژیک سفت تر می شود و این وضعیت منجر به پوستی صاف و لاغری می شود.

 

یکی دیگر از مزایای اندرمولوژی این است که با اثر آرامش بخشی استرس را کاهش میدهد. علاوه بر این، بارفع سلولیت باعث جوان تر شدن پوست نیز می شود.

 

عوارض احتمالی دستگاه های لاغری

چون بخشهایی ازدستگاه با ایجاد حرارت بالا در عمق پوست کار می کنند، احتمال کمی برای سوختگی خفیف سطحی با تاول های کوچک وجود داشته که به مرور بهبود خواهند یافت.

درصورت عدم دفع مناسب چربی ها ممکن است دچار ورم خفیفی در دستها یا صورت همراه با  افزایش  وزن شوید که نشانگر مصرف ناکافی مایعات و ورزش می باشد که این عارضه خودبخود بهبود می یابد

 

 دوام اثر دستگاه لاغری

برخی اثرات دستگاه ها مانند نرم شدن چربی و سلولیت ها  پس از حدود 2 تا 3 جلسه کاملا مشهود است و کاهش سایز و سفت و هموارترشدن پوست پس از حدود 5 جلسه درمانی آغاز می شود و با بیشتر شدن جلسات درمان طی هفته ها اثرات بیشترو طولانی تری به دست می آید.

دوام هیچ یک از اثرات دستگاه ها  شامل زمان مشخصی نبوده و بسیار متغیر است. تعداد جلسات درمان بااین دستگاه ها بسته به شدت مشکل از هر هفته 2 تا 3 جلسه و درکل حداقل 15 جلسه خواهد بود و در هر جلسه به تناوب و بر اساس نظر پزشک از یکی از دستگاه ها استفاده می شود. با توجه به میزان نتایج حاصله ممکن است نیاز به تکرار دوره درمان به دفعات باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =