روشهای لاغری

روشهای لاغری

روشهای لاغری

روشهای لاغری زیادی امروزه وجود دارد که هریک دارای معایب ومزیت هایی می باشد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، همچنین تحقیقات گسترده و نتایج ثمربخش آن‌ها، روش‌های لاغری بسیار زیاد و متنوع شده است، برخی از این رژیم‌ها سخت هستند و برخی دیگر آسان است. ولی در حالت کلی لاغر شدن افراد چاق نیاز به زمان  و تلاش فراوان دارد.در اینجا به برخی از روشهای لاغری اشاره شده است.

 

روشهای لاغری

روشهای لاغری با درمانهای دارویی

 

-یکی از روشهای لاغری درمان با دارو است که داروهای گونگونی برای لاغری وجود دارد. برخی ازاین دارو باعث می شود كه حجم زیادی از آب بدن در مدت كوتاهی به صورت ادرار از بدن خارج شود. در این روش بسته به میزان مصرف، ممكن است در عرض یك ساعت بدن 21 لیتر آب از دست دهد، بدون آنكه تغییر در مقدار چربی داشته باشد. اكثر افرادی كه اقدام به كاهش وزن سریع می كنند، مانند كاهش وزن یك كیلو در یك ساعت، از این نوع روش استفاده می كنند.

 

-گروه دیگر داروهای ضد اشتها هستند این نوع داروها باعث كاهش تمایل به غذا خوردن و كاهش موقتی وزن در افراد می شوند. ولی بعد از قطع دارو، اشتها به حالت اول برگشته و وزن نیز دوباره افزایش می یابد. از طرفی در این روش فرد دچار سوء تغذیه و عوارضی مانند ریزش مو، ضعف و افسردگی می گردد. این روش هم مانند روشهای دیگر، درمان مناسبی نخواهد بود. چون مشكل چاقی با دارو و كم خوردن حل نخواهد شد.

 

روشهای لاغری با انجام  ورزش

ورزش یكی از روشهای لاغری است که  بسیار مناسب برای برخورداری از جسم سالم و وزن ایده آل است. كاهش وزن فقط از طریق ورزش مشكل و دشوار است. همان طور كه قبلاً اشاره شد مثلاً برای از دست دادن یك كیلوگرم چربی بدن، باید 30 ساعت پیاده روی كرد كه از نظر زمان و امكانات لازم شاید برای ما مقدور نباشد.

روشهای لاغری

روشهای لاغری  از طریق رژیم غذایی و ورزش

این روش لاغری  بهترین و اصولی ترین روش برای كاهش وزن و داشتن وزن ایده آل است. در این روش از یك رژیم غذایی برنامه ریزی شده همراه با ورزش متعادل (مانند پیاده روی) استفاده می شود. در این روش از مواد مغذی مورد نیاز استفاده می شود و خطر سوء تغذیه وجود ندارد و از طرفی با ورزش مناسب روند كاهش وزن تسریع می گردد. این روش سلامت جسم و روح را به ارمغان می آورد. و عوارضی مانند ریزش مو، چروكیدگی پوست و … را در پی نخواهد داشت. در این روش لاغری باید عادت غذایی گذشته را ترك کنید  و به عادت غذایی جدید انس بگیرید، كه این بهترین اصل در درمان چاقی است.

 

استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن، به عنوان روش لاغری

 

استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن می تواند به لاغری شما کمک زیاد ی کند . حتی به مدت ۱۰ دقیقه در روز استفاده از پله ها می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن شما به میزان ۴ کیلوگرم در سال شود، در صورتی که شما رژیم غذایی طبیعی داشته باشید . در حالی که در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب و استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن می توان این کاهش وزن را بیشتر کرده و سریعتر به تناسب اندام مورد نظر خود دست یافت .

 

افزایش فاصله بین لقمه ها، به عنوان بهترین روش لاغری

 

یکی دیگر از انواع روش های لاغری، افزایش فاصله بین لقمه ها است. به طور کلی در یک وعده غذایی در حدود ۲۰ دقیقه زمان  لازم است  که مغز شما فرمان سیری بدهد. بنابراین هر چقدر شما فاصله لقمه هایی را که می خواهید بخورید افزایش دهید، تعداد لقمه هایی که می خورید کاهش می یابد و در مدت زمان معینی مقدار ماده غذایی کمتری را خورده اید و بنابراین می توانید به کاهش وزن خود کمک کنید . در طول این ۲۰ دقیقه هر چقدر سعی کنید که تعداد لقمه های کمتری را بخورید کاهش وزن بیشتری داشته و بنابراین به تناسب اندام خواهید رسید .

روشهای لاغری

روش لاغری با دستگاه لاغری اندرمولوژی

 

دستگاه لاغری اندرمولوژی ازجمله دستگاه های لاغری است که با آن شخص می تواند چاقی موضعی خود را برطرف کند ویکی از روشهای لاغری سریع وخوب محسوب می شود

دستگاه لاغری اندرمولوژی در حقیقت نوعی ماساژعمقی در بافت است که توسط یک ماشین که دارای دو رول همراه با مکش ملایم است انجام می شود و درسطح بافت بدن باعث کشش چربی وحرکت ماساژوار رول‌ها روی آن می‌شود که همین امر به‌ طور‌عمقی بافت را تحت‌تأثیر قرارمی ‌دهد. اندرمولوژی اولین درمان سلولیت است که باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود.

 

در زیر لایه ی نازکی از پوست، سلولیت، سموم و اسیدهای چرب وجود دارند که  دلیل اضافه وزن، ، خستگی، کم انرژی بودن ، گرفتگی ها و نیز دلیل ناهمواری های پرتغالی شکل روی ظاهر پوست شما هستند.دستگاه لاغری اندرمولوژیدرمان بافت همبند توسط ترکیب تحریکات مکانیکی و افزایش ملایم تنفس بافت را انجام می دهد.

 

 

 

دستگاه لاغری کویتیشن از روشهای لاغری

 

یکی دیگر از روشهای لاغری استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن است به زبان ساده، دستگاه لاغری کویتیشن یک روش درمانی برای دست یافتن به لاغری موضعی است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس پایین به تخریب سلول‌های چربی منتهی می‌شود.

به دنبال استفاده از لاغری موضعی با دستگاه لاغری کویتیشن ، فرد ممکن است در نواحی تحت درمان تا چندین سانت کاهش سایز داشته باشد و در نهایت به تناسب اندام رسیده و باریک‌تر به نظر برسد. در واقع دستگاه لاغری موضعی کویتیشن ، با استفاده از فناوری پیشرو، سلول‌های چربی را به مایع تبدیل می‌کند که در نهایت با کمک سیستم تصفیه طبیعی بدن، جمع آوری و دفع می‌شود.

 

روشهای لاغری

ماساژ لاغری

 

در طی یک ماساژ لاغری درمانگر شما به مناطق مورد نظر فشار اعمال می کند. این فشار باعث می شود که توده های چربی شکسته شوند و از طریق سیستم لنفاوی طبیعی بدن دفع شوند. ماساژ همچنین جریان خون و اکسیژن را تحریک می کند که می تواند سبب کاهش تشکیل و ظهور توده های چربی شود.

 

تکنیک های مناسب ماساژ در از دست دادن وزن به شما کمک می کند. تداوم ۲-۳ ماساژ در هفته همراه با رژیم غذایی و تمرینات ورزشی ممکن است نتایج قابل توجهی فراهم آورد.

 

ماساژ لاغری به طور عمده بر روی ناحیه های مانند شکم، باسن یا ران تمرکز می کند. فشرده سازی و ماساژ مناسب بافت چربی باعث شکستن سلول های چربی و سرعت بخشیدن به روند سوزاندن آنها می شود.

 

روشهای لاغری

روشهای لاغری سریع

راه‌ها و رژیم‌های زیادی برای کم کردن زیاد وزن طی مدت زمان کوتاه وجود دارند. اما اغلب این رژیم‌ها به سختی به شما گرسنگی می‌دهند و شما را ناراضی و ناراحت می‌کنند.

اگر شما توان کافی نداشته باشید، مطمئنا در میانه‌های راه از ادامه دادن به این رژیم‌ها منصرف می‌شوید. روشهای لاغری سریع و موفق، وشی است که توسط متخصص تغذیه و با توجه به سبک زندگی عادی فرد و نیازهای او تدوین شده باشد.

در آخر برای لاغری و داشتن تناسب اندام هر روش لاغری را انتخاب نکنید زیرا برخی از روشهای لاغری صدمات زیادی به بدن وارد می کند.

بنابراین برای انتخاب هر یک از روشهای لاغری بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا بهترین روش لاغری را برای کاهش وزن به شما پیشنهاد دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *