الهه جعفرزاده: جوان نگه داشتن پوست با رعایت برخی نکات ساده امکان‌پذیر است؛ محافظت از پوست در برابر نور خورشید، تغذیه سالم، استفاده از محصولات مراقبتی مناسب و به طور کل داشتن یک سبک زندگی سالم همگی می‌توانند به حفظ درخشندگی و جوانی پوست کمک کنند.

چهار اصل که توجه به آنها پوست شما را سال‌ها جوان نگه می‌دارد، عبارتند از:

۱) محافظت از پوست در برابر آفتاب

بودن در معرض آفتاب در روند پیری پوست نقش مهمی دارد. پرتوهای خورشیدی به کلاژن و الاستین پوست آسیب می‌رسانند و منجر به ایجاد چین و چروک و لکه روی سطح پوست می‌شوند. مطالعات نشان داده است که اشعه ماوراء بنفش خورشید می‌تواند پیری پوست را تسریع کند.

استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF بالا می‌تواند از پوست در برابر این اشعه‌های مضر محافظت کند و جلوی ایجاد چین و چروک و سایر عوارض ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب را بگیرد. حتی در روزهای ابری، اشعه خورشید همچنان می‌تواند به پوست آسیب برساند؛ بنابراین، مهم است که هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست خود را ایمن نگه دارید.

۴ نکته برای حفظ جوانی پوست/ روتین پوستی چقدر مهم است؟

۲) تغذیه

آنچه می‌خورید بر سلامت پوست تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن مواد غذایی سالم می‌تواند به جوان ماندن پوست کمک کند. میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ مملو از آنتی اکسیدان هستند و از پوست شما در برابر انواع آسیب‌ها محافظت کرده و به جوان ماندن آن کمک می‌کنند. مواد غذایی آبدار مانند هندوانه نیز می‌توانند به هیدراته نگه داشتن پوست کمک کنند و سلامت آن را افزایش دهند.

۴ نکته برای حفظ جوانی پوست/ روتین پوستی چقدر مهم است؟

۳) روتین پوستی و اهمیت آن

استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از پوست می‌تواند روند پیری را به تعویق بیندازد. تحقیقات نشان داده است که برخی از مواد تشکیل دهنده این محصولات به جوان‌تر نگه‌داشتن پوست کمک می‌کنند.

رتینوئیدها را امتحان کنید: رتینوئیدها یا کرم‌های حاوی رتینول مانند یک سپر محافظتی در برابر پیری عمل می‌کنند؛ به پوست کمک می‌کنند کلاژن بیشتری تولید کند و به مرور زمان چین و چروک را کاهش دهد.

از اسید هیالورونیک استفاده کنید: این ماده به پوست کمک می‌کند تا رطوبت خود را حفظ کند و صاف‌تر باقی بماند. مرطوب‌کننده‌های حاوی هیالورونیک اسید را در روتین پوستی خود بگنجانید.

۴) سبک زندگی

عادات سبک زندگی شما می‌تواند روی روند پیری پوست تأثیرگذار باشد. مطالعات نشان داده‌اند که مواردی مانند استرس، کم‌خوابی و استعمال سیگار تأثیر منفی بر ظاهر پوست دارند.

به اندازه کافی بخوابید: خواب به ترمیم پوست کمک می‌کند. داشتن یک خواب خوب شبانه می‌تواند پوست را شاداب نگه دارد.

استرس را مدیریت کنید: استرس می‌تواند پوست را سریع‌تر پیر کند. انجام فعالیت‌هایی مانند یوگا و مدیتیشن جهت کاهش استرس، به جوان ماندن پوست کمک می‌کند.

۴ نکته برای حفظ جوانی پوست/ روتین پوستی چقدر مهم است؟

ببیشتر بخوانید:

بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای برای داشتن پوستی جوان و شاداب

۸ ماده غذایی برای به تعویق انداختن پیری

با خوردن این مواد غذایی جوان بمانید

۵ ماده غذایی مفید برای داشتن پوست و موی سالم

منبع: socialboat

۴۷۲۳۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید